PLANINSKO DRUŠTVO KOČEVJE
skupaj s PD Ribnica vabi na turo

na Furlanovo in Otmarjevo pot in na Gradiško Turo (793 m) ter na Abram (900 m)

KDAJ: v soboto 01.04.2023
OD KOD: avtobusna postaja v Kočevju ob 6.00 uri
VRNITEV: v soboto, 01.04.2023, v večernih urah

POTREBNA OPREMA:
osebna oprema:
– nahrbtnik
– planinski čevlji, primerni za zelo zahtevno zavarovano pot
– vremenu primerna oblačila
– vetrovka
– sončna očala, sončna krema, pokrivalo
– rokavice za jeklenico
– osebna in zdravstvena izkaznica
– planinska izkaznica s plačano članarino za leto 2023
tehnična oprema:
– zaščitna čelada
– plezalni pas
– samovarovalni komplet
– najlonski trak dolžine 120 cm z HMS vponko z matico
– pohodne palice (neobvezno)

HRANA IN PIJAČA: med potjo iz nahrbtnika. Med postankom nam bo gostoljubje nudilo Furlanovo zavetišče pri Abramu.
PREVOZ: organiziran prevoz
POTEK TURE:
Izhodišče ture bo v kampu Tura nad vasjo Gradišče (250 m) na začetku Vipavske doline, od koder se bomo napotili do vznožja Furlanove poti. Udeleženci prve skupine se bomo povzpeli po Furlanovi poti do vrha zavarovane poti ter po Otmarjevi poti na 793 metrov visoki vrh Gradiške ture, kjer se bomo srečali z udeleženci druge skupine, ki bodo po zaključku Furlanove poti pot na vrh nadaljevali po lahki poti. Z vrha Gradiške ture bomo skupaj nadaljevali pot do Furlanovega zavetišča pri Abramu (900 m), na izhodišče pa sestopili po nezahtevni poti.
ZAHTEVNOST TURE:
Vzpon po Furlanovi poti na Gradiško turo poteka po zelo zahtevni plezalni poti. Otmarjeva pot je prav tako zelo zahtevna plezalna pot, večinoma zelo izpostavljena in mestoma previsna in zahteva precej moči v rokah. Na obeh poteh je obvezna uporaba zaščitne čelade, plezalnega pasu in samovarovalnega kompleta, prav pa bodo prišle tudi rokavice za jeklenico. Predvsem na Otmarjevi poti bo zelo prav prišel najlonski trak z HMS vponko z matico za vmesne počitke pred ali po najtežjih mestih. Od vrha Furlanove poti na Trikotu dalje do vrha Gradiške ture je pot nezahtevna. Nezahtevna je tudi pot do Zavetišča pri Abramu ter pot po kateri bomo sestopili.
ČASOVNICA:
izhodišče – vrh           1h 30′ + 1h 30′ za prvo skupino
Vrh – Abram               1h 30′
Abram – izhodišče     2h 30′
Skupaj:                         6h -7h
PRIJAVE IN INFORMACIJE: Prijave bo v torek, 28.03.2023, med 17.00 in 19.00 po telefonu zbral Simon na tel: 041/373-184. Vodja ture je Simon Figar pomočnik pa Toni Žuk.
STROŠKI TURE: Stroški ture znašajo 25,00 EUR. Denar poberemo na poti.

Hribi so zakon !