POHOD MLADIH PLANINCEV PO POTI ZDRAVJA

V soboto, 17. 12. 2022, so se mladi planinci vseh treh kočevskih osnovnih šol skupaj s svojimi mentoricami odpravili proti Primorski, natančneje v Izolo.
Vodnici Zinki in Branki se je pridružila še domača gostiteljica, planinka gospa Adrijana. Iz Simonovega zaliva so krenili po Poti zdravja. Vreme je bilo raznoliko – oblačno, deževno, na trenutke tudi vetrovno. Med potjo po obali so mali in veliki planinci lahko občudovali mogočno morje, se nato povzpeli mimo oljčnih nasadov na rob klifov do Belega križa, od tam pa se spustili proti Strunjanskim solinam.
Pred odhodom proti domu je sledil še prijeten postanek v izolski piceriji, kjer so bili vsi pohodniki obdarjeni z darili dedka Mraza. Nove bodo vsem zagotovo dobro služile za naslednje planinske poti.

Iskrena hvala kočevskemu podjetju Intersocks za donacijo in pomoč pri obdarovanju.

Lep planinski pozdrav, srečno in varno v letu 2023!

Za Mladinski odsek PD Kočevje
Polonca Kalič