POHOD MLADIH PLANINCEV NA MUROVICO (743 m)

V soboto, 12. 11., smo se z učenci z Osnovne šole Stara Cerkev, Osnovne šole Ob Rinži in Osnovne šole Zbora odposlancev odpravili na pohod na Murovico. Pohoda se je udeležilo 44 učencev, z učiteljicami Branko Rajner in Melito Berlan iz OŠ Ob Rinži, Polono Kalič iz OŠ Zbora odposlancev ter Mašo Blažič in Moniko Lipovac iz OŠ Stara Cerkev, spremljala nas je vodnica Zinka Levstik.
Ob 8.00 je avtobus odpeljal iz Kočevja proti Ljubljani. Pot smo začeli v vasi Vinje, nekaj časa hodili po cesti nato pa se vzpeli v blaten hrib. Po dveh urah hoje smo prišli na vrh, kjer smo pomalicali, izpolnili planinske dnevnike, razdelili žige, pozvonili na zvonček sreče ter se odpravili v dolino.
Po poti navzdol se nam je odprl pogled na Kamniško Savinjske Alpe, v daljavi pa smo videli tudi Triglav. V Kočevje smo se vrnili v temi in novimi planinskimi doživetji.

Za Mladinski odsek PD Kočevje
Maša Blažič

Več fotografij v Galeriji.