Sobota, 18. 12. 2021 – MOČ BESEDE V OBJEMU KOČEVSKIH HRIBOV

Tudi letos so mladi iz OŠ ob Rinži, pod vodstvom Tinkare Hodnik in ob pomoči planinske vodnice Branke Rajner, pripravili lep literarni dogodek v okviru Evropskega dneva gora. Na ta dan poteka v alpskih državah tudi mednarodni festival »Brati gore«, kateremu smo se pridružili tudi v našem društvu. Naslov naše prireditve je bil »Moč besede v objemu kočevskih hribov«.
Literarno glasbeni dogodek je združen s pohodom iz parkirišča v Podgorski ulici do Koče pri Jelenovem studencu, kjer se je dogodek tudi odvijal. Letošnja tema dogodka je bila otroška in mladinska literatura na temo skrivnostnega gorskega sveta. Tako so nas mladi skozi branje popeljali v čudoviti gorski svet, ki ga v svojih delih opisujejo Polonca Kovač, Cvetka Sokolova, Tadej Golob, Bogdan Novak in Nataša Konc Lorenzutti. Seveda pa niso izpustili niti našega legendarnega mladinskega pisatelja Josipa Vandota in njegovega Kekca. Govorjeno besedo pa so mladi pospremili tudi na glasbenih instrumentih.
Hvala vsem, ki so v naši planinski koči pripravili lep dogodek in nam popestrili zimsko soboto.

Milan Mlakar