TUDI LETOS ČISTILNA AKCIJA »OČISTIMO KOČEVSKO 2021«

Čistilna akcija »Očistimo Kočevsko« poteka že od leta 2008.

V lanski čistilni akciji, ki je bila izpeljana v mesecu septembru (po prvem valu epidemije), je sodelovalo nekaj manj kot 800 prostovoljcev; iz narave je bilo odstranjenih 8 ton odpadkov. V vseh čistilnih akcijah (od leta 2008 do danes) je bilo na kočevskem iz narave odstranjenih skoraj 560 ton odpadkov, ki so bili nato s strani komunalne službe ustrezno odloženi.
Ker želimo živeti ZELENO in ker kot tako, destinacijo Kočevsko predstavljamo Svetu, je naša dolžnost, da čistilno akcijo “Očistimo Kočevsko 2021” v občini Kočevje organiziramo tudi letos!

Čistilna akcija bo potekala v soboto, 27. marca 2021, s pričetkom ob 9.00 uri.

Seveda bomo v akciji sodelovali tudi članice in člani PD Kočevje.
Dobimo se ob 9.00 uri na parkirišču v Podgorski ulici.
Počistili in uredili bomo parkirišče, prostor nad kamnolomom ter pobrali smeti na vseh dohodnih in planinskih poteh do Koče pri Jelenovem studencu.

Se vidimo!

Zelen pozdrav, Tina Kotnik

Dodatne informacije:
Tina Kotnik, načelnica Odseka za varstvo gorske narave E: tina.kotnik1977@gmail.com
Aktualne informacije lahko spremljajte tudi kot Facebook dogodek: Očistimo Kočevsko 2021