13. 8. 2020 – Priprava drv za leto 2020/21

Več fotografij je v galeriji.

V zadnjih dneh je že kar težko ujeti lepo vreme, a vendar smo za v četrtek, 13. 8. napovedali delovno akcijo za spravilo drv. Od druge ure popoldne smo stara drva zvozili iz drvarnice in jih zložili pod streho za kočo in ob drvarnici. Oba prostora smo pospravili pometli in tako pričakali Petra Pojeta Poldija, ki se je ob 4. uri pripeljal s svojim Vinkotom, kot sam imenuje svoj traktor Tomo Vinkovič. Prispel je še drugi del ekipe in tako se nas je enajst zagretih spravilo na drva. Poldi je žagal, podajala pa sta mu še en Poldi in Žani. Ostali smo drva vozili in jih zlagali v obe drvarnici. Milena pa je sproti pospravljala ostanke in jih zvozila na ognjišče. Do pol devete ure je bilo pospravljenih vseh 24 m3 drv. Ob 9. uri pa je bila pospravljena tudi okolica in že v trdi temi smo sedli za mizo k malici. Zadovoljstvo ob zaključenem delu je bilo veliko.
Milan